Plajny

Dom Podcieniowy

Dom Podcieniowy w Plajnach został wybudowany ok. 300 lat temu. Obecnie mieści on 5 pokoi oraz przestrzeń wspólną, w której jest sielsko i przytulnie. Każdy pokój gościnny wyróżnia inna aranżacja wnętrza. Jednak to, co je łączy to inspiracja naturą, popularnymi ziołami z naszego ogrodu i pięknie kwitnącymi kwiatami. W naszym Domu Podcieniowym spotkasz dawne i niedzisiejsze meble, które harmonijnie i uspokajająco współgrają z teraźniejszością. 

Wszystko po to, by nasi goście czuli się u nas jak u starych znajomych, aby sofy i fotele zapraszały by się w nich zanurzyć, a obrazy, zdjęcia i inne bibeloty by przyjrzeć się im z ciekawością, biblioteczka, by oddać się spokojnej lekturze, stół by zasiąść do długich rozmów bądź planszówkowych rozgrywek. Tworząc w Domu Podcieniowym pokoje gościnne nie chodziło nam o zwykłe noclegi na wsi, ale by dla każdego był to prosty wypoczynek w przyjaznym miejscu, twarzą w twarz z naturą.

Z kolei miejsce na podcieniu jest doskonałe dla osób chcących zatrzymać się na chwilę i wyciszyć się w cudownych malowniczych okolicznościach i serdecznej atmosferze. Zaprasza jeśli tylko najdzie Cię ochota posiedzieć w spokoju i pomyśleć.

Do Domu Podcieniowego zapraszamy gości od 9 roku życia.

Zobacz także pokoje gościnne w Stodole i Domu Mariana >>

Pokoje

Pokój Rumiankowy

Jest jak wspomnienie lata… świeży, jasny, powiewający zielonym optymizmem, z licznymi ziołowymi akcentami. Idealny pokój na wczasy dla singli. Jego wyciszający klimat współtworzą naturalne sosnowe meble „z odzysku” z delikatnymi roślinnymi rzeźbieniami. Gdy otworzycie okno, czasem usłyszycie muczenie łaciatych sąsiadek.

– Pokój 1-2 osobowy

– Dwa pojedyncze łóżka 90 x 200 cm (bez możliwości połączenia)

– Drewniana szafa, skrzynia wiklinowa, stolik, dwa krzesła, lustro

– Okno wychodzi na wschód

– Łazienka z prysznicem

Pokój Wrzosowy

Jedyny taki w całym siedlisku. Idealny pokój dla pary, ale jeśli planujesz rodzinny weekend będzie to także doskonały pokój dla 4 – osobowej rodziny. Przestronny, wysoki, z widokiem wprost na bocianie gniazdo. Znajduje się w samym podcieniu Domu Podcieniowego, czyli w jego wysuniętej części opartej na 5 słupach, a pod spodem hula wiatr 🙂 Dębowe meble przyjechały z Niderlandów. Wygodnie wyśpicie się w solidnym podwójnym rzeźbionym łóżku. A na ciepłą herbatę z książką zaprasza sofa i niski stolik kawowy. Macie ochotę napisać list lub popracować? Znajdziecie tu również klasyczne biurko.

– Pokój 2-4 osobowy

– Łóżko małżeńskie 160 x 200 cm i rozkładana 2 os. sofa

– Drewniana szafa z lustrem, stoliki nocne z lampkami

– Biurko z krzesłem, stolik kawowy

– Okno wychodzi na północ

– Łazienka z prysznicem

Pokój Lawendowy

Planujesz wyjazd dla dwojga? W naszej agroturystyce pokój lawendowy to faworyt par, tych co to jeszcze niesione świeżym feromonem, jak i tych co to już od wielu lat razem na dobre i na złe. Subtelny powiew prowansalski. Białe przecierane łóżko oraz szafa i stolik w stylu art deco. Do tego lustro ze starego okna oraz lawenda to tu, to tam. Jest też ukryta tabliczka ze złotą myślą „Związek jest jak sok marchwiowy. Jeśli nie ma chemii, jest jednodniowy.” Ciekawe czy ją znajdziecie? 😉

– Pokój 1-2 osobowy

– Łóżko małżeńskie 150 x 200 cm

– Drewniana szafa, stolik, krzesło, wiklinowa pufa, lustro

– Okno wychodzi na zachód

– Łazienka z prysznicem

Pokój Makowy

Utrzymany w odcieniach szarości, przełamanej makową czerwienią. Dobrze się tu marzy, duma, zasypia i budzi o poranku. Dlatego jest polecany na wyjazdy wakacyjne dla singli. Ścianę zdobią koszyki wyszukane na pchlich targach, a między nimi nieprzypadkowa tabliczka: „Gdyby ktoś mnie szukał, jestem w siódmym niebie…”.

– Pokój 1- 2 osobowy

– Dwa pojedyncze łóżka 90 x 200 cm (bez możliwości połączenia)

– Drewniana szafa, skrzynia wiklinowa, stolik, krzesło, lustro

– Okno wychodzi na zachód

– Łazienka z prysznicem

Pokój Różany

Taki rozważny i romantyczny. Idealny na dłuższy pobyt, albo weekend dla mamy i córki lub dla dwóch przyjaciółek, choć nie tylko. Białe drewniane przecierane łóżka, narzuty z różanymi motywami. Na nich liczne poduchy z koronkowymi wstawkami. Wzrok przykuwa kontrastująca z tym sielskim wystrojem mocarna drewniana szafa, niczym wrota to krainy Narni.

– Pokój 1- 2 osobowy

– Dwa pojedyncze łóżka 90 x 200 cm (bez możliwości połączenia)

– Drewniana szafa, skrzynia wiklinowa, stolik, dwa krzesła, lustro

– Okno wychodzi na wschód

– Łazienka z prysznicem