Plajny

Jak wybrać miejsce na szkolenie, warsztaty i kursy?

Miejsce szkolenia czy warsztatów ma ogromne znaczenie. Nie zawsze musi to być sala konferencyjna pod Warszawą czy w pobliżu innego dużego miasta. Okazuje się także, że nie zawsze musi to być  sala konferencyjna pod Warszawą, czy w pobliżu innego dużego miasta, bo istnieją naprawdę ciekawe miejsca na warsztaty w Polsce. Ale jak wybrać obiekt na szkolenie? Czym się kierować przy wyborze? Zobacz nasz poradnik.

Jak wybrać dobre miejsce na konferencje, warsztaty i szkolenia

Dobre miejsce na warsztaty

Organizowanie szkoleń nie zawsze jest prostym zadaniem. Ciekawy temat szkolenia jest tylko połową sukcesu. Dla wielu osób schody zaczynają się właśnie gdy pada pytanie gdzie zorganizować szkolenie? W zależności od tego, jakie warsztaty czy szkolenie organizujesz musisz wziąć pod uwagę wiele czynników, które w pierwszej chwili mogą wydawać się mało istotne.

Problemem nie jest sam wynajem sali szkoleniowej. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę: sala warsztatowa Warszawa, sale na szkolenia Katowice itp. – ofert w Internecie jest mnóstwo, więc jest w czym przebierać. Należy jednak wziąć pod uwagę, że najlepsze miejsca na organizację konferencji i szkoleń to takie, które zapewnią odpowiednią przestrzeń i swobodę uczestnikom. Dlatego wybierając miejsce na szkolenie czy warsztaty zwróć uwagę ile osób będzie w nim uczestniczyło. Warto pomyśleć zawczasu o tym, by uczestnicy czuli się dobrze i aby miejsce współgrało z tematyką konferencji.

Szkolenia poza firmą – zalety

Nie ma się co oszukiwać. Im bardziej atrakcyjne miejsce szkolenia, tym lepiej jest ono odbierane, a uczestnicy chętniej w nim biorą udział. Tę zależność coraz częściej dostrzegają nie tylko firmy, które organizują warsztaty teatralne, fotograficzne czy kursy jogi, ale także pracodawcy. Przestali już oni zmuszać pracowników do wielogodzinnego przesiadywania w nieatrakcyjnych salach biurowych czy konferencyjnych. Coraz więcej z nich obok wiedzy merytorycznej, którą chcą przekazać pracownikom zaczyna dostrzegać zalety wynikające z samego miejsce szkolenia.

Większa motywacja

Biuro, w którym pracownicy spędzają większą część tygodnia, czy nawet typowe centrum konferencyjne w mieście nie jest dobrym wyborem, jeśli chcemy by szkolenie przyniosło naprawdę dobre rezultaty. Wybór ciekawego miejsca na szkolenie, w otoczeniu zieleni, lasu i świeżego powietrza zdecydowanie bardziej motywuje uczestników do pracy. Warsztaty, szkolenia i zajęcia poza biurem to doskonały sposób na pozbycie się wrażenia przymusu i codziennego stresu. A to zdecydowanie zwiększa chęć do nauki.

Większa integracja uczestników

Nie tylko organizacja warsztatów jogi czy masażu potrzebuje odpowiedniej oprawy. Każde dłuższe np. dwudniowe szkolenie, aby przyniosło wymierne efekty w postaci odpowiednio przyswojonej wiedzy, musi zostać zaplanowane w taki sposób, aby uczestnicy mieli także czas na odpoczynek, rozmowy i integrację. Dlatego warto pamiętać, aby miejsce szkolenia, które wybierzesz było odpowiednio przygotowane – posiadało zaplecze na organizację ogniska, czy zwiedzania okolicznych atrakcji, a także na indywidualną regenerację przy książce czy masażu.

Jakie wyposażenie powinna mieć sala warsztatowa?

Gdzie zorganizować konferencje, warsztaty, szkolenie?

Sala na warsztaty czy na szkolenie musi być atrakcyjna, by uczestnicy spędzając w niej kilka godzin, a nawet dni, dobrze się w niej czuli. Jasna, przestronna przestrzeń zdecydowanie wpisuje się w ten klimat. Kolejnym ważnym elementem jest wyposażenie w krzesła, stoliki oraz niezbędny sprzęt, np. rzutnik i projektor, które mogą służyć do prezentacji materiałów szkoleniowych. Podczas większych szkoleń czy konferencji warto pamiętać o nagłośnieniu, by każdy z uczestników dobrze słyszał, co mówi prowadzący.

No i najważniejsze – dostęp do cateringu oraz noclegu. Każde kilkudniowe szkolenie należy organizować w takim miejscu, by w jednym kompleksie móc zapewnić uczestnikom zarówno nocleg, jak też odpowiednie wyżywienie. I wcale nie musi to być duży hotel. Bardziej zapamiętane może być ciekawe i spokojne miejsce na szkolenie, oddalone od cywilizacji, gdzie uczestnicy oprócz solidnej dawki wiedzy otrzymają przestrzeń do wyciszenia i rekreacji.

Ciekawe i spokojne miejsce na szkolenie z wyposażeniem

Duża sala szkoleniowa – na jakie warsztaty?

Duża sala konferencyjna w miejscu odosobnionym, otoczonym zielenią i spokojem to idealna przestrzeń na warsztaty fotograficzne i wakacje z jogą. Doskonale odnajdą się w niej także uczestnicy szkoleń teatralnych i aktorskich oraz minfullness. Taka sala na warsztaty będzie idealnym miejscem, które docenią także szkoły tańca orgaznizujące kursy zarówno dla dorosłych, jak i młodzieży.

Duża sala na kursy masażu, obóz jogi, warsztaty teatralne i kursy tańca

Duża sala na szkolenie ma jeszcze jedna zaletę. Jeśli liczba uczestników jest zdecydowanie mniejsza, można swobodnie wydzielić z niej przestrzeń na swoje potrzeby.

Plajny – dobre miejsce na szkolenia w stylu slow

Zastanawiasz się gdzie zorganizować szkolenie, warsztaty, czy konferencję? Ogród Dobrych Myśli w Plajnach, to ciekawe miejsce na szkolenia i warsztaty. Nasze gospodarstwo agroturystyczne na Warmii i Mazurach zostało stworzone z myślą o grupach szkoleniowych. A jeśli chcesz zorganizować wyjazd slow w klimatyczne miejsca, to doskonale trafiłeś. Malownicze tereny, niespieszne spacery, powolne tempo życia… Taką atmosferę znajdziesz w Plajnach, a ona jak najbardziej sprzyja eksploracji przestrzeni ciała i umysłu.

Nietypowe miejsce na warsztaty, szkolenia w stylu slow life

Szkolenie w stylu slow life

Szukasz miejsca slow life? W Plajnach nie tylko zorganizujesz warsztaty i szkolenia, ale także zapewnisz uczestnikom odpowiednią przestrzeń do przeżycia tych kilku dni z dala od codziennej bieganiny, wyścigu szczurów i niezdrowego jedzenia. U nas liczy się prawdziwa relacja człowiek – człowiek , człowiek – natura, umysł – serce – ciało -dusza…
Otaczająca przestrzeń sprzyja nie tylko przyswajaniu wiedzy potrzebnej do samorozwoju, ale też pozwala oczyścić umysł i zwyczajnie odpocząć. Idealnym miejscem do tego jest nasza Chata Dumania, w której można pomyśleć o swoim życiu, prowadzić długie rozmowy lub wyciszyć się w towarzystwie ulubionej książki. Z kolei na odporność, dobre samopoczucie, rozluźnienie, regenerację mięśni i dobry sen polecamy domek wśród brzeziny, a nim błogie ciepło sauny.

Wynajem sali na szkolenia w Plajnach

Mamy w Plajnach przestrzeń, która jest szczególnie wypełniona dobrymi myślami i pozytyw-ną twórczą energią, gdzie dobrze czują się jogini jak i tancerze, gdzie wspaniale się praktyku-je, tańczy, gra i śpiewa, przestrzeń która sprzyja medytacji, w której pięknie rozbrzmiewa muzyka, tak jazz, flamenco jak i misy tybetańskie, która czasem wieczorami zmienia się ka-meralne kino lub po prostu miejsce spokojnego relaksu…


Nasza duża sala warsztatowa ma aż 85 m2 i jest wysoka, jasna, wyposażona w lustra, dobre nagłośnienie, projektor i ekran oraz klimatyzację. A duże okna, przez które wpada spora ilość światła dziennego, dodatkowo potęgują kameralny nastrój.

Dla kogo warsztaty i szkolenia w Plajnach?

Plajny to miejsce, jak sama nazwa wskazuje Dobrych Myśli. Dlatego użyczamy przestrzeń głównie wszelkiego rodzaju grupom rozwojowym, klubom, akademiom i szkołom artystycznym, a także instruktorom, coachom i trenerom oraz psychoterapeutom.


Dlatego niezależnie od tego czy organizujesz warsztaty jogi, tańca, kursy pilates, treningi minfullness, psychorozwóju, czy inne szkolenie z radością ugościmy Ciebie i Twoją grupę. Zapewniamy, że w Plajnach dzieją się piękne wartościowe spotkania, podczas których na twarzach gości maluje się szczęście. W tym wszystkim cenimy sobie najbardziej to, że goście chcą do nas wracać, a jeszcze bardziej to, że wracają.

Chcesz zorganizować warsztaty w Plajnach? Sprawdź szczegóły >>

Szkolenia z noclegiem, wyżywieniem i atrakcjami

Plajny to duże siedlisko z noclegiem. Mamy 16 pokoi w trzech domach, w których możemy ugościć do 33 osób (a jeśli są pary to i do 40). Nasza kuchnia jest gotowa, by przygotować pyszne i zdrowe posiłki, również wegetariańskie i wegańskie.

Wynajmij sale na szkolenie czy warsztaty w Plajnach. Zobacz cennik >>