Plajny

Święta poza domem – gdzie wyjechać, dlaczego warto?

Święta poza domem

Święta to magiczny czas, który powinniśmy spędzić w gronie najbliższych, zapominając o codziennych problemach.

Jak jednak przeżyć Święta spokojnie, unikając konfliktów w czasie świątecznych obowiązków, sprzątania czy przygotowywania potraw? Odpowiedź jest bardzo prosta. Spędź Święta poza domem i pozwól, by ominęła Cię okołoświąteczna krzątanina. A dokąd wyjechać na Święta? – dowiesz się z naszego poradnika.  

Wyjazd na Święta – czy warto?

Boże Narodzenie to bardzo rodzinne Święta. W Polskiej tradycji utarte jest, że w tym czasie całe rodziny gromadzą się przy wigilijnym stole, a pierwsza gwiazdka wyznacza moment rozpoczęcia wieczerzy. Jednak nawet kilka tygodni przed tym wydarzeniem poświęcamy swój czas tylko i wyłącznie na przygotowania. Zakupy, gotowanie, sprzątanie – to czynności, które powodują konflikty i zabierają nam chęć prawdziwego przeżywania Świąt.
Dlatego właśnie coraz więcej osób zamiast tkwić przy robieniu uszek czy klusek z makiem, decyduje się na szybki wyjazd, gdzie wspólnie z rodziną, przyjaciółmi czy tylko i wyłącznie we własnym towarzystwie może spędzić Święta, bez niepotrzebnego stresu i piętrzących się obowiązków. Wystarczy tylko spakować walizkę. I nie daj sobie wmówić, że nie będą to prawdziwe Święta!
Świąteczny czas spędzony w hotelu czy agroturystyce możesz poświęcić tylko i wyłącznie najbliższym. Nie musisz zajmować się często przypadkowymi gośćmi, donosząc im kolejne przygotowane dania – tylko spędzić czas z tymi, którzy są dla Ciebie naprawdę ważni. Możesz też stworzyć własne zwyczaje, które nie będą męczącym obowiązkiem, tylko umilą świąteczny czas Twojej rodzinie.

Gdzie pojechać na Święta Bożego Narodzenia?

Zastanawiasz się gdzie spędzić Święta Bożego Narodzenia? Pierwsze co nasuwa się na myśl to ucieczka od zimna i pluchy. Wiele osób wybiera kierunki tam, gdzie jest ciepło w grudniu, np. Kenia, Dominikana, Kuba czy Malediwy. Jeśli chcesz zabrać całą swoją rodzinę, taki wyjazd na kilka dni może okazać się dość kosztowny. Nie zapomnijmy też, że w ciepłych krajach świąteczna atmosfera będzie zdecydowanie odmienna od tej, którą mamy w Polsce i do której jesteśmy przywiązani.

Święta poza domem - na co zwrócić uwagę?

Względy ekonomiczne sprawiają, że Polacy coraz częściej decydują się na spędzanie świąt w Polsce. Oblegane są góry np. Tatry czy Karkonosze oraz wszystkie duże hotele. Wybierając miejsce na Święta zwracamy uwagę na lokalizację, estetykę wnętrz i ich standard. Z kolei każdy, kto zastanawia się gdzie wyjechać z dzieckiem na Święta szuka lokalizacji z atrakcjami dla najmłodszych np. sale zabaw czy animacje.

Święta w stylu Slow

Coraz więcej osób zaczyna żyć w zgodzie z filozofią slow life. Zamiast podążać z nurtem przedświątecznej gonitwy, zwalniają i spędzają ten czas niespiesznie i refleksyjnie. W tę filozofię wpisują się także wyjazdy na Święta. Tylko w tym wypadku ważne jest też dokąd udasz.
Wybierz miejsce nieoczywiste, gdzie nic nie musisz: ani gotować, ani sprzątać, ani myśleć jak przyjąć gości. Jedź tam, gdzie łatwiej zapomnieć o problemach, a konflikty schodzą na dalszy plan, czas się zatrzymuje, a Ty myślisz tylko o sobie i swoich najbliższych. Miejsca w stylu slow, czyli kameralne agroturystyki jak Ogród Dobrych Myśli w Plajnach, pozwolą Ci przeżyć Święta z dala od zgiełku miasta, wystaw świątecznych i wielkich galerii handlowych. Tam własnie poczujesz prawdziwą świąteczną atmosferę, usłyszysz śpiew kolęd, poczujesz zapach pieczonych pierniczków, a kolacja wigilijna będzie bardzo uroczysta…

Oferty na Święta – zobacz jak spędzisz je w Plajnach

W tym roku Święta Bożego Narodzenia spędzamy kameralnie w rodzinnym gronie i nie organizujemy wieczerzy wigilijnej dla gości. Jednak chcemy z Wami przywitać Nowy Rok, dlatego zapraszamy na Sylwestrowy anty-Bal.

Decydując się na Sylwestra w agroturystyce Plajny Ogród Dobrych Myśli masz gwarancję prawdziwego wypoczynku, spędzania czasu razem, serdecznych rozmów, radości i refleksji.

U nas nie znajdziesz pośpiechu, ani ciśnienia w co się ubrać czy gdzie iść do fryzjera. To, co możemy Ci zagwarantować podczas noworocznego pobytu to pyszne jedzenie i doskonałą muzykę, a w przerwach planszówki, ognisko, leniuchowanie, spacery, relaks w saunie, masaże, dobra książka … i inne mile widziane inicjatywy oddolne.

Z okien naszego Domu Podcieniowego rozlega się widok na malowniczą okolicę. Otacza nas spokój, kojący bezkres pól i lasów… Świąteczno-noworoczną atmosferę z pewnością podkręci skrzypiący pod nogami śnieg.

Na noworoczny pobyt do naszego Ogrodu Dobrych Myśli zapraszamy 29.12.2023 – 01.01.2024. Oferujemy:

  • 3 noclegi w Plajnach,
  • wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje + poczęstunek na pożegnanie Starego Roku
  • ognisko z kiełbaskami lub wege przekąską i grzańcem na Nowy Rok (alkohol: piwo – płatne dodatkowo, pozostały –we własnym zakresie).

Jeśli po antybalu będziesz miał ochotę naładować baterię na Nowy Rok dłużej niż te 3 noce, nasze siedlisko jest dla Was otwarte. Dodatkowa doba 260 PLN (nocleg ze śniadaniem i obiadokolacją).

Masz ochotę na jeszcze więcej relaksu? Po wyciszającym spacerze wśród pól i lasów, rozgrzewającym naparze z kwiatów bzu, odżywczym naturalnym posiłku możesz skorzystać z kilku dodatkowych propozycji. Polecamy m.in. pochodzący z Indii, głęboko odprężający masaż ajurwedyjski. Wonny ciepły olej, kojąca delikatna muzyka… szczęśliwe ciało i spokojny umysł…

Poza tym do dyspozycji gości jest także nasza sauna, w której można rozgrzać się w mroźne świąteczne dni. Doskonałe rozwiązanie na jeszcze lepsze samopoczucie.

Z okien naszego Domu Podcieniowego rozlega się widok na malowniczą okolicę. Otacza nas spokój, kojący bezkres pól i lasów… Świąteczną atmosferę z pewnością podkręci skrzypiący pod nogami śnieg.

Na świąteczny pobyt do naszego Ogrodu Dobrych Myśli zapraszamy 23-26.12.2022. Oferujemy:

  • 3 noclegi w naszym siedlisku
  • wyżywienie: 3 śniadania, 2 obiadokolacje + wczesna zupa w dzień Wigilii, wieczerza Wigilijna (domowe dania, nasze słodkości i „skarby” z plajnowej spiżarenki)
  • wspólne ubieranie choinki i dekorowanie pierniczków
  • wizytę Mikołaja, Gwiazdora, Dziadka Mroza, czy kto tam wchodzi do Was przez komin w wigilijną noc.
  • w pierwszy dzień świąt ognisko z kiełbaskami lub wege przekąską oraz grzańcem.

Masz ochotę na jeszcze więcej relaksu? Po wyciszającym spacerze wśród pól i lasów, rozgrzewającym naparze z kwiatów bzu, odżywczym naturalnym posiłku możesz skorzystać z kilku dodatkowych propozycji. Polecamy m.in. pochodzący z Indii, głęboko odprężający masaż ajurwedyjski. Wonny ciepły olej, kojąca delikatna muzyka… szczęśliwe ciało i spokojny umysł…

Poza tym do dyspozycji gości jest także nasza sauna, w której można rozgrzać się w mroźne świąteczne dni. Doskonałe rozwiązanie na jeszcze lepsze samopoczucie.

Święta noworoczne w Plajnach – ceny

Cena: 1200 PLN/os.

dzieci >2<9 lat śpiące w osobnym łóżku 800 PLN/os.

dzieci 2-5 śpiące w łóżku rodziców lub w łóżeczku turystycznym : 350 PLN

dzieci od 1 do 2 lat (jedzenie z porcji rodzica: 100 PLN)