Plajny

Wyjazdowe warsztaty taneczne i szkoły tańca – co dają, dlaczego warto?

Muzyka i taniec towarzyszy nam od dziecka. Jedni traktują go hobbystycznie, dla innych jest alternatywną formą aktywności fizycznej, jeszcze inni ćwiczą go zawodowo. Nauka tańca, niezależnie od tego czy będzie ona w grupie, czy solo oddziałuje pozytywnie na ciało i umysł. W tym artykule wyjaśnimy, dlaczego warto tańczyć oraz czy wyjazdowe kursy tańca będą dla Ciebie.

Dlaczego warto tańczyć?

Taniec jest jednym najbardziej popularnych sposobów spędzania wolnego czasu. I to bez względu na wiek. Dla sceptyków, którzy zastanawiają się co daje taniec mamy dobrą wiadomość. Nauka tańca ma wiele zalet i dobroczynny wpływ na zdrowie, ponieważ  korzystnie wpływa na ciało i umysł.

Po pierwsze taniec jest idealną formą relaksu. Pozytywnie wpływa na samopoczucie oraz redukuje stres. Tańcząc pozbywamy się negatywnych myśli i dajemy upust swoim emocjom. Istnieje nawet dziedzina zajmująca się terapią tańcem, czyli choreoterapia, która pozwala uwolnić się od codziennych napięć.

Jak już wspomnieliśmy zajęcia taneczne wpływają też pozytywnie na umysł. Coraz bardziej  precyzyjne ruchy zwiększą pewność siebie i podniosą poczucie własnej wartości. Co więcej pozytywnie wpływa też poznawanie nowych ludzi i otaczanie się osobami o podobnych zainteresowaniach.

Uczestnictwo w zajęciach tanecznych może z powodzeniem zastąpić inne rodzaje aktywności fizycznej, np. aerobik. Nauka tańca w świetlnej atmosferze pomoże wyszczuplić sylwetkę, poprawić kondycję fizyczną oraz pozbyć się nadprogramowych kilogramów. Jeśli chodzi o inne walory zdrowotne tańca zmniejsza on ryzyko cukrzycy, poprawia krążenie i obniża ciśnienie.  

miejsce na warsztaty taneczne i szkoły tańca

Rodzaje tańca

Podział tańca jest oparty na określonym sposobie ruchów i przekazie, któremu towarzyszą  różne emocje. Można wyróżnić trzy główne grupy tańca, jednak rodzajów tańca w każdej z nich jest tak dużo, że ciężko byłoby je wszystkie wymienić. Co ważne stale powstają nowe formy tańca, które łączą w sobie styl kilku innych. To, jaki kurs tańca wybierzesz, zależy od Ciebie i tego w jaki sposób chcesz wyrażać swoje emocje.

Kursy tańca towarzyskiego

Taniec towarzyski wywodzi się z tańców salonowych i zabaw ludowych. Jest on wykonywany w parze, gdzie zwykle mężczyzna prowadzi kobietę. Wchodzące do tej grupy rodzaje tańca różnią się charakterem, pochodzeniem, ruchami i przede wszystkim muzyką.

Taniec towarzyski jest dziedziną sportową z bogactwem konkursów tanecznych o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej. Na takich zawodach tanecznych zawodnicy startują zwykle w dwóch dziedzicach: tańcu standardowym, do którego zaliczmy walc angielski, walc wiedeński, tango, foxtrot i quick step oraz tańcu latynoamerykańskim (rumba, samba, cha-cha, paso doble i jive). Jest także trzecia grypa tańca towarzyskiego tzw. taniec użytkowy np. boogie, blue-rock, karioka, mambo, one-step itp.

Plajny - najlepsze miejsce na kursy tańca, warsztaty i szkolenia wyjazdowe

Taniec nowoczesny

W tańcu nowoczesnym bardziej niż skrupulatne wykonanie choreografii liczy się przekazanie swoich uczuć i emocji oraz zabawa muzyką i ciałem. Ten rodzaj tańca wykonywany jest bardzo często solo i wymaga bardzo dużo sprawności fizycznej. W wielu przypadkach układy oparte są na freestyle’u, w którym zauważyć można połączenie elementów tańców klasycznych i towarzyskich.

Obozy i wyjazdowe warsztaty taneczne

Masz postanowienie, że zaczniesz tańczyć, albo rozszerzysz swoje umiejętności o inny rodzaj tańca? Szkoły tańca oferują wiele ciekawych form nauki i doskonalenia umiejętności tanecznych. Na rynku znajdziesz lekcje tańca dla dzieci, wakacyjny kurs tańca towarzyskiego, kursy tańca dla par, dla singli i wiele innych. Dostępność tych form jest bardzo duża. To od Ciebie zależy, czy chcesz lekcje tańca towarzyskiego stacjonarne, czy wolisz formy wyjazdowe, takie jak warsztaty i obozy taneczne.

Co to są warsztaty taneczne?

Warsztaty to forma zajęć, która wspiera naukę tańca podczas codziennych kursów. Instruktorzy, którzy je organizują lub w nich uczestniczą są w pełni przygotowani do tego, aby przekazać kompleksowo swoją wiedzę i umiejętności taneczne. Ty natomiast możesz w nich uczestniczyć, aby miło spędzić czas i poznać np. nową choreografię. Jednak warsztaty tańca mogą mieć też głębszą funkcję, stając się formą rozwoju osobistego i doskonalenia własnych technik.

Zastanawiasz się co dają warsztaty taneczne? W czasie tej formy zajęć możesz zweryfikować swoje umiejętności i poznać ocenę innych, zarówno uczestników, jak i instruktorów. Poza tym, w czasie warsztatów uczysz się nowych stylów tańca i ćwiczeń, które pomogą Ci doskonalić swoje umiejętności. Warsztaty są także okazją do poznania nowych ludzi i tancerzy oraz są świetną formą integracji.

Wyjazdy taneczne dla dorosłych

Wyjazdy taneczne przyjmują wiele różnych form. Może to być krótka majówka z tańcem, taneczny weekend, albo dłuższe wakacje z tańcem, obozy i wiele innych okazji dobrych do tego, by doskonalić swoje umiejętności.

Warsztaty taneczne w Plajanch

Wczasy z tańcem dla dorosłych

Obozy i warsztaty taneczne przestają być dedykowane tylko dzieciom i młodzieży. Coraz częściej można spotkać szkoły tańca oferujące wyjazdowe warsztaty taneczne, np. wakacyjny kurs tańca towarzyskiego dla dorosłych.

Taki rodzaj wyjazdowych warsztatów tanecznych to świetna forma integracji dla par, zarówno narzeczonych, jak też tych z większym stażem. Spędzając wspólnie czas na zajęciach tanecznych można poznać się na nowo, a przy okazji nauczyć tańczyć, by zaskoczyć rodzinę i znajomych na najbliższej imprezie tanecznej 😉 Często w tego typu wyjazdach biorą udział także single. Są to głównie osoby, które chcą porządnie nauczyć się tańczyć i przy tej okazji rozszerzyć grono znajomości.

Idealne miejsce na warsztaty i kursy tańca - Plajny Ogród Dobrych Myśli

Pajny to idealne miejsce na wyjazdowe warsztaty tańca.  Od kilku lat nasz Ogród Dobrych Myśli jest bardzo chętnie odwiedzany przez szkoły tańca i instruktorów. Niemal w każdy weekend nasza sala z lustrami tętni życiem i muzyką.

Zastanawiasz się dlaczego Plajny to doskonałe miejsce na kursy i warsztaty tańca? Ponieważ oprócz przestrzeni na warsztaty i naukę tańca oferujemy także nocleg z wyżywieniem. W trzech sąsiadujących ze sobą domach, w 16 pokojach możemy ugościć 33 osoby na oddzielnych łóżkach. Każdy pokój posiada własną łazienkę i indywidualny klimatyczny wystrój. W każdym z domów znajduje się przestrzeń wspólna, w gdzie można spotkać się w mniejszej grupie pomiędzy zajęciami. W zależności od warsztatów gwarantujemy weekend wypełniony tańcem, medytacją, wzajemną inspiracją, rozmowami głębokimi, ale i tymi całkiem lekkimi, no i całym mnóstwem śmiechu.

Dopełnieniem tego wszystkiego jest pyszna kuchnia, a serwujemy naprawdę pyszne dania także w opcji wege. Sprawdź wyżywienie w naszej agroturystyce >>

Kursy tańca w Plajnach – rodzaje

Zaufało nam już wielu instruktorów tańca. Wielu z nich nieustannie do nas wraca. Gościliśmy np. Pati i Luke z Organic Flow. Ten świetny duet przy wsparciu innych instruktorów (często takich, którzy na co dzień nie są osiągalni) pomaga doskonalić technikę tańca i ruchu opartą na bazie brazylijskiego zouka z domieszkami tańca współczesnego i improwizacji. Krótko mówiąc pokazują nowe, inne spojrzenia na zoukowe ruchy i technikę.  

Zouk – co to jest i skąd pochodzi?

Taniec ten wywodzi się z Karaibów, jednak ze względu na to, że rozwinął się w Brazylii w latach 90. XX wieku, funkcjonuje pod nazwą zauk brazylijski.

Zouk opiera się na ruchach bioder oraz ramion i zmysłowym krążeniu głową tzw. head flicks. Nauka tej techniki nadaje gracji rucho , nauczy lekkości, sprzyja poprawie elastyczności oraz wzmacnia równowagę ruchową.

Weekend z tangiem

Zastanawiasz się jak tańczyć tango? W Plajnach bardzo często gościmy także instruktorów tanga i folkloru argentyńskiego. Są to jedne z naszych ulubionych warsztatów tańca. W zależności od organizatorów, takie zajęcia orgaznizowane są zarówno dla osób posiadających podstawowe umiejętności, jak też bardziej zaawanasowanych. Bogata oferta w postaci praktyk, milongi i porannych rozgrzewek pozwalają uczestnikom zdobyć nowe umiejętności w tej technice tańca, ale także zmotywować się do ciągłego odkrywania siebie i supermocy, jaką ruch wyzwala w ciele. Do tego w przerwach od zajęć spacery, dla chętnych sauna i masaże ajurwedyjskie, rozmowy – jednym słowem integracja w spokojnej, otoczonej naturą okolicy.

Wyjazdowe warsztaty tańca – gdzie zorganizować?

Wakacje z Flamenco

Trudno zliczyć ile i jakie warsztaty i kursy tańca odbyły się w Plajnach. Jednak są takie, które na bardzo długo wykuwają się w pamięci. Przykładem są wakacyjne kursy flamenco, które organizuje Agata Teodorczyk. Są one zarówno dla osób początkujących oraz takich, które tańczą od dłuższego czasu i posiadają szerokie doświadczenie taneczne. Zajęcia obejmują zarówno teorię, jak też praktykę tańca oraz kastanietów i rytmiki.

Kursy tańca w Plajnach – sprawdź jakie wydarzenia odbędą się wkrótce >>

Warsztaty taneczne w Plajnach – opinie uczestników

Uwielbiamy weekendowe warsztaty taneczne w Plajnach. Liczymy także, że będziemy mieli okazję słuchać różnorodnych dźwięków muzyki wydobywających się z naszej sali warsztatowej nie tylko od piątku do niedzieli, ale także w ciągu tygodnia. Jesteśmy przygotowani do organizacji obozów tańca oraz warsztatów wyjazdowych o każdej innej tematyce. Mamy przestrzeń i zaplecze noclegowe oraz kuchenne, by sprostać oczekiwaniom instruktorów tańca i innych organizatorów kursów i szkoleń. 😊   

Tymczasem cieszą nas dotychczasowe opinie o Plajnach. A oto kilka z nich:

 

Raj na ziemi – natura, czysto, cisza, spokój, komfort, smaczne jedzenie, sympatyczna obsługa, cudowni gospodarze, ciepła i miła atmosfera. Chce się tu wracać! Byłam tu 2x w roli mentorki tańca i za każdym razem to miejsce mnie zachwycał <3 – Dunia Pacheco – Mentorka Tańca, prowadzi zajęcia z tańców afrykańskich na wyjazdach LejdisKamp organizowanych przez Panią Nie Tylko Od Tańca.

 

Po raz pierwszy trafiliśmy do tego niezwykłego miejsca, w grudniu minionego roku, w ramach wyjazdu tanecznego, w którym uczestniczyliśmy z mężem jako instruktorzy tańca – zouk’a brazylijskiego. Totalnie się zakochaliśmy! W klimacie i energii tego miejsca, urokliwych pokojach, przepysznym jedzonku, sali tanecznej z widokiem na piękną okolicę i całej gościnie, z przesympatycznymi gospodarzami na czele! 🙂
To był weekend z tańcem na jaki długo czekaliśmy – w nieco innym wydaniu – na luzie, na boso albo w ciepłych skarpetkach, w przytulnej sali otoczonej wiejskim pejzażem, pod czujnym okiem kocich milusińskich obserwatorów! 🙂
Już sama nazwa Plajny – Ogród Dobrych Myśli, dokładnie oddaje klimat tego miejsca, z którego wraca się nie tylko z odświeżoną dobrymi myślami głową, ale i z pełnym, niesamowicie zadowolonym brzuszkiem!
Na sali tanecznej bez problemu zmieściło się około 30 osób, dlatego to miejsce idealnie nadaje się na zorganizowane wyjazdy grupowe w kameralnym i przytulnym wydaniu! 🙂
– Hania Smolińska – instruktorka zouk’a brazylijskiego na warsztatach Pati&Luke Organic Flow.

 

Plajny, a wonderful space, full of unforgettable corners. Love at first sight, both with the league and with the hosts. Doing our workshops there was a one-way trip and clearly we are going to repeat it very soon. If you want to travel beyond your soul, don’t even hesitate, you have to visit Plajny – David Samaniego – nauczyciel tanga argentyńskiego i współorganizator RITUAL TANGO & FOLKLORE CAMP.

 

Plajny to idealne miejsce, aby spędzić tam taneczny weekend. Przestronna i przyjemnie urządzona sala warsztatowa plus komfortowe warunki noclegowe sprawiają, że wracamy tam już od lat – Jola Rafińska –  nauczycielka tanga argentyńskiego i założycielka szkoły Tangomagia.

 

Miejsce pełne magii! Pyszne i zdrowe jedzenie. Niepowtarzalny klimat! Idealne do relaksu oraz aktywności fizycznej! Serdecznie polecamy! – Justyna Bolek – założycielka Slavica Dance

 

Czytaj też: Jak wybrać miejsce na szkolenie, warsztaty i kursy? >> https://www.plajny.pl/jak-wybrac-miejsce-na-szkolenie-warsztaty-i-kursy/